1. CENTRUM NAUKI KOPERNIK WARSZAWA

(Gwarantowany bilet wstępu do wyczerpania rezerwacji)!

Centrum Nauki Kopernik to przestrzeń dedykowana samodzielnemu poznawaniu świata poprzez doświadczenie. Misją placówki jest rozbudowanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się oraz okazanie, że specyfika wielu skomplikowanych procesów i zjawisk nie jest wcale taka trudna do zrozumienia. Centrum Nauki Kopernik to nowoczesna placówka, której zadaniem jest zaciekawienie nauką. Ponad 400 eksponatów, które można dotykać, wąchać, smakować i przeprowadzać własne eksperymenty.
Interaktywne eksponaty pogrupowane są w galeriach tematycznych. Są to: korzenie cywilizacji, galeria dla najmłodszych BZZZ!, strefa świata, człowiek i środowiska oraz świat ruchu. Pobyt w centrum to wspaniała zabawa dla wszystkich.

Podczas zwiedzania pomocą w wielu sprawach mogą służyć animatorzy, którzy posiadają odpowiednie przygotowanie, oprócz tego każdy eksponat zaopatrzony jest w krótkie objaśnienia.

Młodzieżowe Centrum Sportu Rekreacji i Wypoczynku posiada w swojej ofercie wstępy do Centrum Nauki Kopernik. Aby zagwarantować sobie miejsce należy dokonać szybkiej rezerwacji.

UWAGA: W programie również zwiedzanie Starówki Warszawskiej

 

2. SZLAKIEM GINĄCYCH ZAWODÓW W MNISZKACH - WYCIECZKA INTERAKTYWNA

Młodzieżowe Centrum Sportu Rekreacji i Wypoczynku w Poznaniu zaprasza do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach k/Międzychodu. Jest to założony w wyremontowanych dawnych budynkach folwarcznych ośrodek, w którym można zobaczyć pokazowe warsztaty ginących zawodów m.in. kowalstwa, bednarstwa, pszczelarstwa (plastry miodu, wyroby z pszczelego wosku), szewstwa (maszyny do wyrobu butów, „kopyta”, pokaz cięcia skóry), wikliniarstwa (w programie warsztaty wikliniarskie-dzieci własnoręcznie próbują pleść wiklinę), garncarstwa (w okresie od kwietnia do września warsztaty garncarskie – dzieci próbują lepić z gliny różnego rodzaju przedmioty, zapoznają się też z dawnym sprzętem gospodarstwa domowego – stare rodzaje pralek, tarki, maglownice, żelazka na dusze).

Jest też dawny sklep tzw. kolonialka a w niej stara waga, liczydło, stare butelki kapslowane, na mleko i śmietanę, dalej warsztat rzeźnika, a nim wszystkie narzędzia potrzebne do wyrobu wędlin, dzieci zapoznają się też z dawnym cyklem wyrabiania masła przez wiejskie gospodynie (centryfuga, kierzynki). W ośrodku poznamy cykl prac rolniczych i dawne maszyny.

Po takich atrakcjach na pewno chętnie usiądziemy przy ognisku (kiełbaski we własnym zakresie).

 

3. TORUŃ - PLANETARIUM

Przejazd na trasie Poznań – Toruń. Zwiedzanie Torunia (Stare Miasto, Krzywa Wieża, Kościół NMP, Dom Mikołaja Kopernika - bez wnętrz, ruiny Zamku Krzyżackiego).
Obejrzenie SEANSU W PLANETARIUM.

Przy wczesnym zamówieniu wycieczki na życzenie możliwość rezerwacji za dodatkową opłatą (10 zł / os.) wstępu do Muzeum Piernika, Orbitarium lub Domu Legend.

3. POZNAŃ - TORUN - PLANETARIUM

Przejazd na trasie Poznań – Toruń. Zwiedzanie Torunia (Stare Miasto, Krzywa Wieża, Kościół NMP, Dom Mikołaja Kopernika - bez wnętrz, ruiny Zamku Krzyżackiego).
Obejrzenie SEANSU W PLANETARIUM.

Przy wczesnym zamówieniu wycieczki na życzenie możliwość rezerwacji za dodatkową opłatą wstępu do Muzeum Piernika lub Domu Legend ( 10 zł/osobę)

4. CENTRUM ASTRONOMII UNIWERSYTETU M. KOPERNIKA W PIWNICACH - TORUŃ PLANETARIUM

Przejazd na trasie Poznań – Piwnice – Toruń
Zwiedzanie największego ośrodka astronomii obserwacyjnej w Polsce (największy teleskop, słynny w świecie historyczny astrograf Drapera, oraz potężny trzeci co do wielkości w Europie 32 radioteleskop RT-4). Zwiedzanie wraz z pracownikiem naukowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Katedry Astronomii i Astrofizyki oraz Katedry Radioastronomii. Przejazd do Torunia, krótkie zwiedzanie miasta oraz obejrzenie SEANSU PLANETARIUM.

5. KOPALNI SOLI W KŁODAWIE

Zapraszamy do zwiedzania Kopalni Głębinowej Soli w Kłodawie. Program zwiedzania obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż włodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia człowiekowi niezapomniane wrażenia), przejście chodnikami do podziemnej kaplicy Św. Kingi – patronki górników, oraz obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych.

Istnieje też możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym oraz innych osobliwości górnictwa solnego między innymi naturalnej soli kamiennej o barwie białej i unikalnej różowej, powstałej w okresie cechsztyńskim (ponad 200 mln lat wstecz) z odparowania mórz i oceanów. Sól wydobywana w Kłodawie znajduje zastosowanie jako sól kuchenna, sól dla przemysłu spożywczego, dla rolnictwa, dla przemysłu chemicznego, w drogownictwie do zimowego utrzymania dróg. Zwiedzający otrzymują kaski ochronne. Zalecane jest również wygodne obuwie. Czas zwiedzania ok. 2 godzin. Na terenie Kopalni istnieje możliwość zakupu pamiątek w sklepiku firmowym.

6. POZNAŃ - WROCŁAW - PANORAMA RACŁAWICKA

Przejazd na trasie Poznań – Trzebnica – Wrocław. Po drodze zwiedzanie OPACTWA W TRZEBNICY. WROCŁAW – zwiedzanie PANORAMY, STARÓWKI oraz spacer SZLAKIEM KRASNALI.

Za dodatkową opłatą (20 zł / os.) możliwość zwiedzania ZOO z Afrykarium.

7. WROCŁAW - SUPER ATRAKCJA - ZOO AFRYKARIUM

Przejazd do Wrocławia, zwiedzanie ZOO, Afrykarium oraz Starego Rynku. Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 l wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m.

Kolejna ekspozycja poświęcona jest Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Rafa Morza Czerwonego to obecnie około 1 500 bajecznie kolorowych ryb oraz 1 200 sztucznych koralowców.

UWAGA! Za dodatkową opłatą (18 zł / os.) istnieje możliwość zwiedzania Panoramy Racławickiej.

 

8. CZTERY GODZINY DOOKOŁA ŚWIATA Z PIRATAMI W KRAINIE NENUFAR CLUB W KOŚCIANIE

Dzieci przybywają do „Nenufar Clubu”, gdzie zostają przywitane i wprowadzone w tajemniczy nastrój wyspy skarbów. Uczestnicy wsiadają na trwały i płyną przez malownicze tereny pod okiem piratów. Przez cały czas realizacji programu dzieci są pod fachową opieką, podczas pływania na tratwach wyposażone są w kamizelki ratunkowe i płyną z nimi ratownicy którzy są przebrani w stroje piratów budując atmosferę poszukiwania skarbów.

W pewnym momencie znajdują płynącą po wodzie butelkę, w której jest połowa mapy opisującej drogę do tajemniczej wyspy zamieszkanej przez samotnego Indianina, który ma drugą połowę mapy. Indianin obiecuje im oddać swoją część mapy pod pewnymi warunkami. Po wykonaniu wszystkich zadań Indianin dotrzymuje słowa. Uczestnicy wsiadają na tratwę i płyną dalej w poszukiwaniu skarbu. Po znalezieniu skarbu dzieci przechodzą na teren, gdzie czeka na nich ognisko gdzie mogą upiec kiełbaski (kiełbaski we własnym zakresie). Następnie udają się na teren placu zabaw (możliwość zobaczenia miniatur kilku znanych budowli świata), gdzie mają czas do swojej dyspozycji.

9. PRZYGODA Z WILKAMI

Przejazd do Stobnicy – wizyta w stacji hodowli wilków. Spotkanie z pracownikiem naukowym stacji, który w sposób przystępny dla dzieci opowie o życiu i zwyczajach wilków. Po pełnym wrażeń spotkaniu ze zwierzętami spacer leśną ścieżką dydaktyczną w Dolinie Kończaka. Spotkanie z leśnikiem, który opowie o życiu lasu, jego mieszkańcach, pracy związanej z gospodarką leśną oraz ochronie przyrody.

10. ZAUROLANDIA - ROGOWO

W Rogowie na Pałukach, pomiędzy Gnieznem a Żninem zamieszkały dinozaury. Dwukilometrowa trasa zwiedzania ciągnie się pięknym wąwozem w cieniu wysokich drzew w pobliżu ogromnego stawu, następnie brzegiem jeziora i wychodzi na półwysep. Ścieżka prowadzi przez kolejne dzieje Ziemi od początków jej powstania do pojawienia się człowieka. Na 11 planszach przedstawiona jest charakterystyka każdego okresu, układ kontynentów, fotografie charakterystycznych grup skamieniałości, rekonstrukcje wymarłych grup zwierząt.
Przy ścieżce umieszczonych jest 60 modeli dinozaurów i innych wymarłych gadów w skali 1:1. Wiernie odtworzone rekonstrukcje dinozaurów umieszczone we wspaniałej scenerii wyglądają jak żywe. Oprócz dinozaurów poznamy gady latające i morskie. Czas zwiedzania z przewodnikiem około 1,5 godziny. ZAUROLANDIA to park, który spełni marzenia o podróży w czasie. Tylko tu dowiesz się wszystkiego o dinozaurach, największych i najbardziej fascynujących zwierzętach, które zamieszkiwały naszą planetę przed ponad 150 milionami lat. Pobyt w parku to powrót do przeszłości w której żyły te niezwykłe zwierzęta.

UWAGA za dodatkową opłatą można będzie uczestniczyć w warsztatach plastycznych (dzieci przedszkolne i klasy I-III ok. 6 zł/osobę, od klasy IV warsztaty płatne ok. 7zł/osobę – rzeźbienie dinozaura w gipsie).

11. UZARZEWO - MUZEUM MYŚLISTWA I ŁOWIECTWA

Zapraszamy do wspólnego spędzania czasu w Muzeum
Myślistwa i Łowiectwa w Uzarzewie.
Do wyboru jedne z poniższych lekcji muzealnych.
1. Zwierzęta w czterech porach roku (dzieci w wieku 4-8 lat)
2. W krainie zwierząt polarnych (grupy przedszkolne)
3. Jak Sroczka Bystrooczka w lesie zwierzętom pomagała (klasy 1-3)
4. Ptasie rozmowy (grupy przedszkolne, klasy 1-3) 5. W krainie mamutów i niedźwiedzi jaskiniowych (grupy przedszkolne, klasy 1-3) 6. Tajemnice ptasich gniazd i jaj (grupy przedszkolne, kl. 1 - 3) 7. Leśne Przedszkole (klasy 2-3) 8. Czym jest las i jakie ma warstwy (klasy 3-6) 9. Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? (klasy 4-6) 10. Po owocach i liściach je poznacie (klasy 4-6 i gimnazjaliści) 11. Poznajemy zwierzęta różnych krain (klasy 5-6, gimnazjaliści) 12. W pustyni i w puszczy - śladami Stasia i Nel po Afryce (klasy 4-6 i i gimnazjaliści)
13. Krzyżacy. Zbyszko poluje na niedźwiedzia (klasy 1-2 gimnazjum) 14. Brałem udział w polowaniu na tura. Opowiadanie z wyobraźni w oparciu o treść fragmentu powieści „Krzyżacy”(młodzież gimnazjalna i ponad gimnazjalna) 15. Pan Tadeusz (klasy 1-3 gimnazjum)
16. Ptak z naszego godła (klasy 2-6) Uwaga! Istnieje możliwość zorganizowania ogniska (kiełbaski we własnym zakresie).

12. STARA CHATA U KOWALA W KLUCZEWIE

Zapraszamy do wspólnego spędzania niezapomnianych chwil w Gospodarstwie Agroturystycznym w Kluczewie. Przewodnikiem i bajarzem w jednej osobie jest wujek Krzysio, który wraz z pozostałymi domownikami ciocią Mariolką, która piecze wspaniałe słodkości dla gości, ciocią Halinką i dziadkiem Eligiuszem, przybliżają dzieciom tradycje w których wyrastały pokolenia rodzin na wsi. Dzieci zapoznają się z różnym starym sprzętem domowym, są więc kierzynki do wyrobu masła, kwirlejki robione ze świerku a zabawki zrobione własnoręcznie przybliżają dzieciom czym dawniej bawili się ich rodzice.

Wujek Krzysio zaprasza również do swojej Kuźni, w której opowie o pracy kowala oraz wykuje „podkowę szczęścia”, która będzie pamiątką pobytu w gospodarstwie, a także wyjaśni dlaczego stare żelazko ma duszę. W programie jest też przejażdżka bryczką oraz czas na NAJPRZYJEMNIEJSZE SPOTKANIE ZE ZWIERZĘTAMI GOSPODARSKIMI. Stado kóz, kilka królików, prosiaczki oraz krowa łaciata zawsze są wygłaskane i wyściskane przez dzieci. Mogą one same nakarmić zwierzęta, a nawet spróbować wydoić krowę lub kozę. Na wszystkich gości czeka słodka niespodzianka, ognisko z pieczeniem kiełbasek.

13. WYCIECZKA DO BYDGOSZCZY - NOWOŚĆ

Zwiedzania miasta z przewodnikiem ( Spichrze nad Brdą, Wyspa Młyńska, Kościół NMP) następnie odwiedzimy Muzeum Wodociągów gdzie dowiemy się co to jest woda i dlaczego nie można bez niej żyć , skąd się bierze i jak trafia do kranów , dlaczego należy o nią dbać i chronić . Dowiemy się również jak pozbywamy się nieczystości. Po takiej lekcji odwiedzimy bardzo atrakcyjne Muzeum Mydła i Historii Brudu. Jest to miejsce niezwykłe tak jak jego nazwa! Pracownicy muzeum opowiedzą historię mydła i brudu poprzez ciekawostki, również te nienajlepiej pachnące, podszkolą w praniu na tarze, a także przeniosą w czasie do średniowiecznej łaźni . Będzie można zważyć mydło w Kolonialce u Dziadziusia Ażurowego. Do tego w ramach warsztatów mydlanych każdy będzie mógł stać się artystą - zaprojektować i wykonać swoje własne mydło, które oczywiście zabierze ze sobą na pamiątkę tych magicznych chwil spędzonych w Muzeum! Dla relaksu popłyniemy tramwajem wodnym po rzece Brdzie i dalej będziemy podziwiać piękne miasto Bydgoszcz, a jak się nam uda może zobaczymy figurę Pana Twardowskiego który kłania się turystom w stroju staropolskim we wschodniej pierzeji Starego Rynku.

14. SZLAK PIASTOWSKI (3 WARIANTY)

WARIANT I – Przejazd do Uzarzewa – zwiedzanie Muzeum Łowiectwa, Lednogóra – zwiedzanie Ostrowa Lednickiego, przepłynięcie promem na Wyspę, przejazd do Gniezna, zwiedzanie Katedry.

WARIANT II – Przejazd do Lednogóry – zwiedzanie Ostrowa Lednickiego, przejazd do Biskupina, po trasie zwiedzanie pomnika Leszka Białego. Na życzenie klienta za dodatkową opłatą przejażdżka kolejką wąskotorową do Wenecji, zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej.

WARIANT III – Trasa – Ostrów Lednicki, Gniezno (zwiedzanie Katedry), Kruszwica (zwiedzanie Mysiej Wieży). Za dodatkową opłatą możliwość rejsu stateczkiem po jeziorze Gopło ok. 15 zł / osobę.

15. XXI FESTYN ARCHEOLOGICZNY SMAKI W PRZESZŁOŚCI
Już po raz XXI zapraszamy do Biskupina na Festyn w dniach 12-20 września. Szczegółowy program dostępny w biurze.
16. GNIEZNO - WIZYTA W MUZEUM POCZĄTKÓW PAŃSTWA POLSKIEGO

GNIEZNO - zwiedzanie Katedry, lekcja muzealna w Muzeum Początków Państwa Polskiego. Do wyboru trzy programy: ”Legendy Piastowskie” (lekcja historyczna o początkach państwowości) „Życie i zwyczaje rycerskie” (lekcja o polskich rycerzach, dzieci dowiadują się czym walczył rycerz lub „Królowie, rycerze, budowniczowie” (lekcja z podziałem na grupy).

17. COTTBUS DLA NAJMŁODSZYCH

- seans w planetarium (trzy programy do wyboru) – 45 min.
- słońce, księżyc i gwiazdy (dla najmłodszych w wieku od 8 do 13 lat)
- bezgraniczne przestrzenie (dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat)
- Safari gwiezdne (dla młodzieży powyżej 13 roku życia)
- pobyt w ogrodzie Zoologicznym – karmienie słoni
- pobyt w Manufakturze Czekolady - film, warsztaty, zdobienia i kubek gorącej czekolady

UWAGA – Wstępy do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo przy grupie min 40 osób ok. 16 €; przy grupie min. 30 osób ok. 18 € przy grupie min. 25 osób ok. 21 €

18. COTTBUS + WIECZÓR SZPREWALSKI (OFERTA DLA NAUCZYCIELI)

Przejazd do Cottbus
- spacer po Parku Księcia Pucklera w Brantiz
- przejazd do Lubbenau
- powitanie gości przy hotelu Schlob Lubbenau przez panią w uroczystym stroju ludowym i przejście na wyspę Lehde
- wycieczka łodzią kanałami Sprewy
- Wieczór Szprewaldzki w restauracji Quappenschanke – powitanie chlebem, solą oraz likierem szprewaldzkim, kolacją w formie bufetu – dziczyzna, pieczenie wieprzowe, ryby, pasztety, pyry z gzikiem, ogórki, pieczywo, program folklorystyczny + muzyka do tańca

UWAGA – Wstępy do zwiedzanych obiektów i program płatne dodatkowo przy grupie min. 40 osób ok. 33 €; przy grupie min 30 osób ok. 35 €

19. DREZNO

Podstawienie autokaru pod szkołą godz. 4.45. Wyjazd grupy godz. 5.00, przejazd do granicy i przejazd do Drezna. Ok. godz. 10.00 rozpoczęcie zwiedzania miasta: Kompleks Pałacowy Zwinger – Galeria Starych Mistrzów Malarstwa, Zbrojownia, spacer po mieście Hofkirche – największy Kościół Saksonii zwany Katedrą, Ratusz. Przejście do handlowego centrum miasta i czas wolny na posiłek i zakup pamiątek. Wyjazd z Drezna w drogę powrotną ok. godz. 17.00, zakończenie imprezy w Poznaniu ok. godz. 21.30.

W cenę wliczono: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
UWAGA – Wstęp do zwiedzanych obiektów bezpłatnie dla młodzieży do 16 lat.
Powyżej 16 lat płatne 1 euro.

20. MIŚNIA - FABRYKA PORCELANY  

Zwiedzanie najstarszej w Europie założonej w 1710 roku, działającej do dzisiaj manufaktury porcelany - zaznajomienie się etapami procesu wyrobu „białego złota” oraz zwiedzanie muzeum z 3 tys. wyrobów.
Wśród eksponatów znajdują się wspaniałe organy z porcelany czynne do dnia dzisiejszego – możliwość wysłuchania krótkiego koncertu. Spacer po zabytkowym mieście, wejście na wzgórze gdzie znajduje się zamek Albrechtsburg oraz gotycka Katedra św. Jana i św. Donata.

UWAGA - Wstępy płatne dodatkowo ok. 3-7 €

21. BERLIN  

Wyjazd z Poznania godz. 5.00, przyjazd do Berlina ok. godz. 9.00. Zwiedzanie Berlina Wschodniego: Mur Berliński, Reichstag, Brama Brandenburska, spacer przez centrum, Pergamon, Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Zwiedzanie Berlina Zachodniego, czas wolny na zakupy przy Europa Center. Wyjazd z Berlina ok. godz. 18.00, przyjazd do Poznania ok. godz. 21.30. Warte zwiedzania: Muzeum Techniki lub Muzeum Natury (przyrodnicze) płatne dodatkowo ok. 2 €

22. BERLIN + TROPICAL ISLANDS  

Godzina 5.00 – wyjazd grupy, – przyjazd do Berlina ok. godz. 9:00, zwiedzanie miasta, spacer do Bramy Brandenburskiej i Reichstagu, spacer Aleją Unter den Linden do Katedry Berlińskiej, Europa Center. Przejazd do Tropical Islands – jedynego w Europie tropikalnego świata pod dachem. W czasie pobytu można zażywać kąpieli słonecznych na tropikalnej plaży, spacerować po dżungli, odwiedzić tropikalne wioski z okolic Bali, Indonezji i Sumatry, a kąpiele w Morzu Południowym i Lagunie Bali przypomną letni czas wakacji. Na plażowiczów czeka wiele atrakcji.
UWAGA – Wstęp do Tropical Islands płatny dodatkowo – 17,5 € dzieci i młodzież, opiekunowie - 1 / 15 osób bezpłatnie. Pozostali płatne 17,5 euro.

23. TROPICAL ISLANDS
Przejazd do Tropical Islands – jedynego w Europie tropikalnego świata pod dachem. W czasie pobytu można zażywać kąpieli słonecznych na tropikalnej plaży, spacerować po dżungli, odwiedzić tropikalne wioski z okolic Bali, Indonezji i Sumatry, a kąpiele w Morzu Południowym i Lagunie Bali przypomną letni czas wakacji. Na plażowiczów czeka wiele atrakcji. UWAGA – Wstęp do Tropical Islands płatny dodatkowo – 17,5 € dzieci i młodzież, opiekunowie - 1 / 15 osób bezpłatnie. Pozostali płatne 17,5 euro.
24. PARK FILMOWY BABELSBERG- NOWOŚĆ!
Park Filmowy Babelsberg to istniejący już 20 lat tematyczny park rozrywki, położony tuż obok jednych z najstarszych studiów filmowych świata, gdzie zwiedzający mogą w cieniu znamienitej tradycji oraz pośród fascynujących dekoracji i wystaw, zapoznać się z pracą specjalistow od filmowego rzemiosła czy sekretami budowy filmowych kulis. A to nie wszystko! Pakr filmowy to także doskonała zabawa, np. codziennie pokazy na żywo, m.in. spektakularne show zawodowych kaskaderów filmowych, show telewizyjne, odsłaniające sekrety audycji na szklanym ekranie, czy making-of-show do filmu „Trzej Muszkieterowie 3D” z objaśnieniami sposobów kręcenia różnych ujęć w tego typu przygodowych produkcjach. Niezbędny dreszcz emocji zapewniają wielowymiarowe seanse w kinie 4D i interaktywnym kinie XD oraz symulacja akcji w łodzi podwodnej w zbudowanym z oryginalnych filmowych dekoracji obiekcie. Przy okazji wspaniałej zabawy można zapoznać się z pracą scenografów, charakteryzatorów czy kostiumologów.
Cena wstępu do Parku Filmowego płatne dodatkowo ok. 13-15 euro / osobę.
25. WYCIECZKA DO ŁODZI - NOWOŚĆ
Przejazd autostradą do Łodzi, spotkanie z miejscowym przewodnikiem, spacer ulicą Piotrkowską - słynną aleją gwiazd. O tej ulicy powstają fraszki, wiersze, piosenki. Mówi się, iż Łódź to ulica Piotrkowska i to co się na niej zmieściło, dalej przejdziemy na zabytkową dzielnicę „Księży Młyn”. Rozległą dzielnicę stworzyli Scheiblerowie i Grohmanowie, początkowo konkurenci, a od 1921 roku wspólnicy zarządzający największym zakładem bawełnianym w Europie. Przy ul. Tymienieckiego 5 znajduje się najstarszy zakład przemysłowy miasta, tzw. Bielnik Kopischa z 1826 roku. Ulica Targowa doprowadzi nas do niepowtarzalnej bramy fabrycznej zwanej „beczkami grohmanowskimi”, a dalej do budynków scheiblerowskich. Ogromny kompleks tworzą: przędzarnia, remiza straży pożarnej, stacja kolejowa, szpital, szkoła, sklepu, folwark, domy robotnicze i otoczona ogrodem willa Edwarda Herbsta. Ten jedyny w swoim rodzaju kompleks jest przykładem XIX wiecznej architektury przemysłowej, rezydencjonalnej i mieszkalnej. Odwiedzimy też Centralne Muzeum Włókiennictwa, które jest najstarszym i największym muzeum w tej części Europy. Zbiory muzeum obejmują wszystko, co pozostaje w związku z włókienniczym procesem produkcyjnym - od surowca, przez techniki i technologie włókiennicze do produktów włókienniczych o różnym stopniu i technice przetworzenia. Na koniec zajrzymy do Muzeum Kinematografii, w którym znajdują się eksponaty związane z historią polskiego przemysłu filmowego. Po pełnym wrażęń dniu odpoczenimy w jednym z najbardziej ciekawych centrów handdlowych - Manufaktura. Wyjazd w drogę powrtoną.
26. POZNAŃ - GOŁUCHÓW (WYCIECZKA POZNAWCZO-REKREACYJNA)
Przejazd do Gołuchowa. Zwiedzanie Zespołu Pałacowego i Parku Angielskiego, spacer przez park do zagrody Żubrów oraz pobyt rekreacyjny nad Zalewem.
27. ŚMIEŁÓW - GOŁUCHÓW  
Przejazd do Śmiełowa. Zwiedzanie Muzeum Adama Mickiewicza. Przejazd do Gołuchowa – zwiedzanie Zespołu Pałacowego i Parku Angielskiego oraz spacer przez park do zagrody Żubrów.
28. SZLAK ADAMA MICKIEWICZA  
Śmiełów – Muzeum A. Mickiewicza, Kopaszewo – 1931 r. gościł tu Adam Mickiewicz, Pałac klasycystyczny i piękny park, Soplicowo – skansen dekoracji do filmu „Pan Tadeusz”.
29. FOLWARK KONNY HERMANÓW
W programie „Pogadanka w stajni” - podstawy hodowli, pielęgnacji koni, jeździectwa. Zwiedzanie małego zoo - ciekawostki o zwierzętach żyjących w gospodarstwie, ich pochodzenie i zwyczaje. Przejażdżki bryczką, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz gry i zabawy ruchowe - do dyspozycji uczestników plac zabaw.
30. LEKCJE MUZEALNE W PAŁACU W ROGALINIE + SPACER DO DĘBÓW

PAŁAC W ROGALINIE JUŻ OTWARTY
W programie wycieczki zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem ( Gabinet Londyński i galeria antenatów, zwiedzanie Powozowni oraz Galerii Obrazów ( czas trwania zwiedzania Pałacu ok. 2,5 godz. po zwiedzaniu spacer po parku do słynnych Dębów Rogalińskich , odpoczynek na łonie natury – czas wolny na posiłek ( we własnym zakresie ) Czas trwania wycieczki ok. 6 godz. UWAGA !!! Istnieje możliwość zamówienia lekcji muzealnej – płatna dodatkowo 10,00 zł/os

31. KÓRNIK - BŁAŻEJEWKO
Zwiedzanie Zamku w Kórniku, rejs stateczkiem po Jeziorze Kórnickim, przejazd do Błażejewska, ognisko (kiełbaski uczestnicy zabierają we własnym zakresie). Miejsce pełne zieleni, wspaniałe do zabaw i gier ruchowych (prosimy zabrać sprzęt sportowy).
32.WIELKOPOLSKIE TRÓJMIASTO KÓRNIK, ROGALIN, PUSZCZYKOWO

W programie zwiedzanie Zamku w Kórniku, Parku w Rogalinie wraz ze słynnymi debami, Muzeum A. Fidlera w Puszczykowie.

33. RAKONIEWICE - MUZEUM POŻARNICTWA
WOLSZTYN - PAROWOZOWNIA I SKANSEN
GÓRSKO - GALERIA RZEŹBY PTAKÓW

Rakoniewice: zwiedzanie Muzeum Pożarnictwa (stare wozy bojowe, sikawki konne, motopompy oraz inny drobny sprzęt p.poż.)

Wolsztyn: zwiedzanie parowozowni (kolekcja ok. 20 parowozów, ozdobą jest najszybszy parowóz kolei polskich zwany „Piękną Heleną”

Przejazd do Górska: zwiedzanie Galerii ptaków Mariana Murka – rzeźbiarza, który rzeźbi cykle związane z tematyką wsi, pokazy rzeźbienia, możliwość obserwacji rzeźbiarza przy pracy, ognisko, kiełbaski we własnym zakresie, przejażdżka wozami cygańskimi (ok. 1 godz.) przez las, łąki, brzegiem jeziora.

34. MIĘDZYRZECKI REJON UMOCNIONY
Zapraszamy do obejrzenia jak żyją nietoperze w środowisku naturalnym i w warunkach hodowlanych, przejście podziemnym tunelem, zwiedzanie głównych rejonów umocnień, ognisko (kiełbaski we własnym zakresie). Uczestnicy zabierają: latarkę, ciepłą nieprzemakalną odzież i buty. Uwaga! Istnieje możliwość zorganizowania ogniska (kiełbaski we własnym zakresie).
35. NOWOŚĆ - RAKONIEWICE - STRAŻACY NA RATUNEK MULTIMEDIALNA SALA EDUKACYJNA, PRZYRODNICZO-POŻARNICZA W RAKONIEWICACH
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzin muzeum i multimedialnej sali edukacyjnej. Na wszystkich czeka mnostwo atrakcji i moc niesamowitych wrażeń.
Lepiej zapobiegać niż gasić!
To wszystkim znane hasło jest wciąż jak najbadziej aktualne, a rozwijanie świadomości wśród dzieci i młodzieży na temat zagrożeń pożarowych oraz zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom, propagowanie zasad bezpiecznego zachowania się to jedne z najważniejszych celów prewencji pożarowej.
Obecnie Wielkopolskie Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach stało się jednym z wyjątkowych miejsc edukacyjnych w Wielkopolsce i nie tylko, w którym połączono tradycje pożarnicze i historię z nowoczesnością. W nowoczesnej sali multimedialnej znajduje się niesamowita ekspozycja, m.in. zostało wiernie odtworzone spalone mieszkanie, a zwiedzający mogą poczuć niemal wszystkimi zmysłami atmosferę grozy tego miejsca. Przechodząc dalej znajdą się na miejscu zainscenizowanego wypadku komunikacyjnego i akcji ratowniczej. Będą mogli zapoznać się jak prawidłowo wykonać zgłoszenie na numer alarmowy oraz przećwiczyć zasady udzielania pierwszej pomocy. Chętni będą mogli doświadczyć jak ciężka jest praca strażaka oraz jakich narzędzi musi użyć, aby uratować czyjeś życie. Ale to nie wszystko, przechodząc dalej zwiedzający znajdą się pośrodku zielonego lasu by dalej zobaczyć czterowymiarowy pokaz pożaru lasu, który pokazuje jak ogromne niebezpieczeństwo i zniszczenia niesie ze sobą żywioł jakim jest ogień.
UWAGA! Za dodatkową opłatą ok. 5-8 zł istnieje możliwość zwiedzenia parowozowni lub skansenu etnograficznego w Wolsztynie.
36. WYCIECZKA DO DELI PARKU
DELI Park to obiekt edukacyjno-rozrywkowy. Zadaniem DELI Parku jest prowadzenie edukacji przyrodniczej dla dzieci i młodzieży, Wyposażony w niezbędne instrumenty i kadrę DELI Park umożliwia profesjonalne przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony przyrody i ekologii.. Organizowane zajęcia wiążą się z nabywaniem przez dzieci umiejętności posługiwania się posiadaną wiedzą w działaniu praktycznym oraz integracją przez naukę i wypoczynek. Do dyspozycji dzieci jest również piękna sala zabaw.UWAGA! Istnieje możliwość zamówienia warsztatów dodatkowo płatnych (około 15-20 zł).
 

 

 

®Młodzieżowe Centrum Sportu, Rekreacji i Wypoczynku 2013 | Wykonanie: ciemniak.com.pl